A Biblia a világ legtöbbet olvasott könyve elnevezésű projektverseny eredményei

A HEBE Kft. szervezésében idén is megrendezésre került A Biblia a világ legtöbbet olvasott könyve elnevezésű projektverseny, amelyben a Szentírás történeteivel, s azok értelmezésével kapcsolatban kellett különböző feladatokat megoldaniuk a diákoknak.

Iskolánk tanulói közül Ragó Hanna Regina és Guba Illés (11. B osztályos) tanulók vettek részt a megmérettetésen.
A verseny 3 fő részből állt: először egy műveltségi feladatsort kellett kitöltenie a diákoknak, majd kreatív írás, végezetül egy projektfeladat várt a tanulókra. A változatos feladatsorban rejtvények, szórácsok, igaz/hamis állítások, képfelismerés, illusztráció készítése, anagrammák és idézetek megfejtése, bibliai szólások és közmondások keresése, családfa készítés, kreatív írás és érvelés állította próbatétel elé a versenyzőket. Az izgalmas és érdekes feladatok közelebb hozzák a mai fiatal olvasókhoz a Biblia világát. A projektverseny a kreativitás mellett olyan 21. századi kompetenciákat is fejleszt, mint a digitális kompetencia, a problémamegoldás, a komplex látásmód kialakítása és a kritikai gondolkodás.

A Biblia - a világ legolvasottabb könyve c. versenyen Ragó Hanna Regina és Guba Illés 11. B osztályos tanulók országos harmadik helyezést értek el. 🥉

Felkészítő tanáruk: Bodor Viktória tanárnő. Eredményükhöz szívből gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

IMG_20240325_144035mkép