A siker a sportban sem mindig az érmet jelenti…

Már hagyománynak számít, hogy nem csak az igazolt játékosokkal veszünk részt a különböző sportjátékok versenyein. Próbálunk minél több diákot bevonni a sport, az aktív mozgás világába, amelyhez a McDonald’s Fair Play Kupa jó lehetőséget biztosít a focit kedvelőknek. A bajnokságban több, mint 150 egri középiskolás vett részt.

Az őszi fordulón 2023. október 26-án Egerben az Északi Sporttelep műfüves pályáján iskolánk gimnazista lányai nagyon színvonalas játékkal a 3. helyezést szerezték meg, az egyik fiú csapatunk csoport harmadikként, a másik fiú csapat csoport ötödikként várta a folytatást.

A tavaszi forduló 2024. március 20-án került megrendezésre, ahol diákjaink nem vallottak szégyent. Sajnos a játék annak ellenére sem ment jól, hogy fáradhatatlanul sokat küzdöttek. A lányok a 4. helyen végeztek, a fiú csapatok kiestek az elődöntőben.

fair_play

Álló sor balról:

Horváth Anna 12.A, Barabás Csenge 12.A, Pózmány Panni 10.A, Banka Regina 9.A, Bakondi Dorina 10.A, Bartus Lili 12.B,

Guggoló sor balról: Gomány Melinda tanárnő, Szabó Lili 9.A

A siker a sportban sem mindig az érmet jelenti… Ebben az esetben sem! A sikert számomra az jelentette ezen a bajnokságon, hogy részese lehettem egy olyan közösségnek, akik megmutatták, hogyan kell erőn felül küzdeni, sportszerűen játszani, a fájdalom ellenére felállni és folytatni a játékot, méltósággal elviselni a vereséget, támogatni és biztatni egymást, mosolyogni, közös élményt szerezni, szeretni, boldognak lenni!

Gratulálok diákjainknak! Reméljük, jövőre lesz folytatás! 😊

Melinda néni

„Sokszor és sokat nevetni; elnyerni az intelligens emberek megbecsülését, a gyermekek ragaszkodását; kivívni az őszinte kritikusok elismerését és elviselni a hamis barátok árulásait; örülni a szépnek, megtalálni másokban a jót; jobbítani egy kicsit a világon – egy egészséges gyerekkel, egy parányi kerttel vagy azzal, hogy biztos lábon állva élsz; tudni, hogy legalább egyvalaki könnyebben lélegzik, mert te voltál. Ez a boldogulás, ez a siker.” (Ralph Waldo Emerson)

3- bemelegítés