Becsülettel álltak helyt az eszterházysok…

A 2024. október 9-én 16 csapat részvételével megrendezett, 8 összetett többpróbából álló Országos Haditorna verseny Heves vármegyei döntőjén iskolánk két csapata a középmezőnyben végzett legyőzve számos kadétiskola növendékeit.

Sajnos a felkészülésre csak néhány alkalommal volt lehetőségünk, de a versenyt nagy reménységgel vártuk. A többórás erőpróba reggel 8 órakor kezdődött a regisztrációval, majd a bemelegítés után mérték össze erejüket a csapatok. A versenyszámok között számos fizikai teljesítőképességet igénylő feladat mellett szerepelt honvédelmi és hadtörténeti tudást, térképismeretet, valamint elsősegélynyújtási ismereteket igénylő feladat is: 1. mátrix futás, 2. elsősegélynyújtás, 3. lézeres váltófutás, 4. figyelés, tájékozódás. távbecslés, 5. kézigránátdobás, 6. akadályfutás, 7. honvédelmi TOTÓ, 8. fegyveres váltófutás.

A versenyen diákjaink nagyon keményen, lelkiismeretesen küzdöttek, becsülettel álltak helyt és adtak tanúbizonyságot nemcsak sportteljesítményükről, de erkölcsi és akarati képességeik magas szintjéről is. A küzdelem 13 órakor fejeződött be. Ezután a csapatok megpihentek és elfogyaszthatták a Magyar Honvédség által biztosított jól megérdemelt ebéd csomagot.

Az eredményhirdetésnél minden csapat részvételét ajándékcsomaggal díjazták.

Az „A” csapatunk - Gazi Csenge 11.C, Bakondi Dorina 11.A, Banka Regina és Tóth Hanga Boglárka 10.A osztályosok – egyetlen lány csapatként a 8.helyen végeztek, felkészítő tanáruk, Gomány Melinda tanárnő nagy örömére.

A „B” csapat tagjai - Mezei Blanka Angelika és Tóth Blanka 11.B, Mrena Borbála Dóra és Berta Richárd 10.C osztályosok - a 11. helyet szerezték meg. Az ő kísérő tanáruk Tordai Vince testnevelő tanár volt.

Reméljük, hogy ez az eredmény és a verseny során megszerzett tapasztalatok jó alapot biztosítanak a jövő évi versenyhez. Büszkék vagyunk diákjainkra és szívből gratulálunk nekik!

Gomány Melinda

testnevelő