DZSUNGEL KÖNYVE – BARKÓCZYSOK A GÁRDONYI GÉZA SZÍNHÁZBAN

„Maugli, Balú, Bagira, Sir Kán, és Ká… Ki ne ismerné Rudyard Kipling novellakötetének karaktereit? Ki ne hallott volna Maugli, az indiai „emberkölyök” történetéről, aki a Vadon Törvényei szerint nő fel, a bátor fekete párduc, Bagira tanításairól, az életvidám medve, Balú jóságáról, a hipnotizőr kígyó, Ká cinizmusáról, vagy a félelmetes tigris, Sir Kán kegyetlenségéről?

Nehezen találni olyan gyermeket és felnőttet, akinek ismeretlen Kipling története, és az ebből készült, minden generációnak szóló, családi musical, melyet 2024-ben mutatunk be újra a Gárdonyi Géza Színházban, 130 évvel a mű keletkezése után. Ez a máig sikeres és sokakat megragadó történet nemcsak a vadon nevelkedő Maugliról és az őt körülvevő, emberi tulajdonságokkal felruházott állatok kapcsolatáról szól, hanem barátságról, bizalomról, bátorságról, önfeláldozásról, bosszúról, szerelemről és gyászról. Mindarról, ami örök az emberi világban.”

Olvashatjuk a Dzsungel könyve c. darabról a színház honlapján. A darabot Dés László - Geszti Péter - Békés Pál zenésítette meg, Rudyard Kipling azonos című könyve alapján készítették a musical változatot.

2024. március 21-én abban a felejthetetlen élményben volt része a Barkóczy úti diákoknak, hogy megnézhettük ezt a darabot. Iskolánk minden évfolyamáról voltak gyerekek, megtöltöttük a színházat, gyakorlós diákoktól nyüzsgött a nézőtér. A darab közben viszont feszült, érdeklődő tekintetek kísérték figyelemmel a történetet. Élményekkel gazdagon tértünk vissza az iskolába, ahol még sokáig beszéltek a darabról a gyerekek, felnőttek egyaránt.

Örömmel fedezték fel a művészek között Emődi Attila „bácsit”, aki sok kisdiákot tanít a tánc alapjaira.

Ezért a délelőttért, a programért nagyon hálásak vagyunk Pócs Mária tanárnőnek, aki örömmel, teljes szívvel szervezte a jegyeket, tartotta a kapcsolatot a színházzal, hogy minél többen részesei lehessünk ennek az élménynek.

maugli2

maugli3