Éremeső a megyei atlétikai diákolimpián

Nemcsak az eső hullott az eszterházysok nyakába az idei Atlétika Diákolimpia egyéni- és váltóverseny megyei döntőjén, de számos éremmel a nyakukban ünnepelhették a szép eredményeket.
A versenyt 2023. április 25-27-én rendezték meg Egerben a Szentmarjay Tibor Városi Stadionban, amelyen Heves megye számos középiskolás diákja vett részt. Sajnos az időjárás nem kedvezett a rendezvény lebonyolításánál, de ennek ellenére nagyon szép eredmények születtek. Iskolánkat 24 diák képviselte, akikre joggal lehetünk büszkék és akik közül húszan éremmel térhettek haza.

Az időjárás nehézségeit a gyerekek jól fogadták, pedig a 100 m-es és a 3000 m-es síkfutás alatt végig szakadt az eső, a fiú súlylökés is zord körülmények között folyt le.
A versenyben nyújtott kemény küzdelmek, az ügyességi versenyszámok nehéz feltételei, az eső okozta hátráltatások ellenére a gyerekek tanúbizonyságot tettek tehetségükről, kitartásukról, gyorsaságukról, erejükről, ügyességükről és nem utolsó sorban összetartozásukról, pozitív jellemvonásaikról. Egymást bátorítva, buzdítva szurkoltak és jókedvet, humort csempésztek a küzdelmes versenynapokba. Felkészítő- és kísérőtanárukként büszkén álltam diákjaink mellett.

Gomány Melinda testnevelő

V. kcs lányok: Bakondi Dorina 3. hely
VI. kcs lányok: Olasz Vivien 2. hely, Vona Szonja 3. hely
V. kcs. fiúk: Cadenazzi Vittorio 6. hely