Esik az eső, ázik a mező… Nem haragszik a diák, mert érem ékesíti a nyakát.

Amikor 23 fős kis csapatunk még csak várta a távolsági buszt, hogy a maklári repülőtérre utazzunk, olyan kusza gondolatok jártak a fejünkben; „Csak ne essen megint az eső!”, „Remélem, hogy kibírom ezt a hosszú távot!”, „Mi lesz, ha megint szúrni fog az oldalam?”, „Legalább megúszom a töri felelést😊!”, „De jó lenne, ha valami jó helyezést érnénk el!”, „Csak éljem túl!”

És a jó Isten megint velünk volt! Napsütésben, bár kicsit sarat dagonyázva futhattak gimnazistáink a Diákolimpia Heves Vármegyei Mezei Futóbajnokságon 2024.03.12-én.

A verseny nagyon jó hangulatban telt. A vármegye középiskolásai ismét összemérhették erejüket az atlétika sportágában. Sok erőfeszítéssel, kemény küzdelemben iskolánk diákjai szép eredménnyel térhettek haza. A lányok 3 km-t, a fiúk 5 km-t futottak és vívták meg csatájukat, nemcsak a versenytársaikat, hanem saját fáradtságukat, korlátaikat legyőzve. Mindenki kihozta magából a maximumot és lelkiismeretesen, teljes erőbedobással küzdötte végig a versenytávot.

A VI. korcsoportos lányoknak ez az aranyérmet, az V. korcsoportos lányoknak az ezüstérmet jelentette. A fiúk mindkét korcsoportban a 4. helyezést szerezték meg.

A gondolat a fejünkben megváltozott; „Ezért érdemes volt küzdeni!”

Nagyon büszkék vagyunk rátok, Gyerkőcök!

Melinda néni

mezei_futás

Felső sor balról: Gomány Melinda tanárnő, Tóth Mónika 12.A, Horváth Anna 12.A, Holló Anna 12.A, Garai Rebeka 10.C, Polányi Petra 10.C, Gazi Csenge 10.C, Bartus Lili 12.B, Bakondi Dorina 10.A, Banka Regina 9.A, Szűcs Mónika 10.B

Alsó sor balról: Nagy Ádám 10.C, Osztermayer András 11.A, Király Máté 10.A, Párkányi Domonkos 10.C, Galler Bálint 10.C, Csorba Zétény 10.B, Fehér Gergő 12.A, Győri Barnabás 12.B, Cadenazzi Vittorio 12.A, Kiss Balázs 12.B, Dajkó Mózes 12.B