Ezüstérmes lett a kisgimnazista csapat

Ki tud többet Egerről címmel rendezte meg a Dobó István Gimnázium hagyományos városismereti versenyét, amelyen március 13-án 7 egri középiskola 9.évfolyamos diákjai mérték össze tudásukat.

A 3 fős csapatoknak előzetesen egy városnépszerűsítő kisfilmet kellett készíteniük, majd a vetélkedő során különböző feladatokon keresztül kellett számot adniuk arról, mennyit tudnak Eger nevezetességeiről, valamint az Egri Csillagok című irodalmi műről.

Iskolánkat a 9.C osztály 3 fős csapata képviselte: Kovács Kamilla, Mrena Borbála Dóra és Forgács Bálint Gábor. Diákjaink alapos felkészülése meghozta az eredményt.

A zsűri a legjobb filmek közé választotta a kisfilmet, valamint a színvonalas és részletekbe menő vetélkedőn is remekül teljesítettek, így a csapat a II. helyezést szerezte meg.

Felkészítő tanáruk: Tarjáni Tünde.

Eger vetélkedő csapatkép

IMG_20240308_092542(1)