Gimnazista csapatunk sikere az országos történelemversenyen!

Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Történelemtudományi Intézete és Doktori Iskolája „Az egyház kultúraközvetítő szerepe Magyarországon a középkortól a 20.sz. közepéig” címmel országos történelemversenyt szervezett. A november óta több hónapon át tartó írásbeli fordulók feladatai végigkísérték a keresztény egyházak történetét és szerepét az egyes történelmi korszakokban, Európában és Magyarországon. A nagy számú induló csapatból a döntőbe 7 magyarországi és egy határon túli iskola csapata juthatott be. Diákjaink, Ferencz Márton, Mrena Bence, Bíró Kolos a 11.C osztályból alkottak csapatot, és az előzetes fordulók teljesítése után megérdemelten kaptak meghívást a döntőbe. Itt a kiegyezéstől a Horthy-korszak végéig tartó időszak oktatás- és egyházpolitikai kérdéseiről, a felekezeti helyzet, egyházi élet változásairól kaptak komplex írásbeli feladatokat. A diákoknak szóban is meg kellett nyilvánulniuk, egy püspöki konferencián védték vagy támadták az 1894-es egyházpolitikai törvényjavaslatot. Csapatunk szép helytállással a 3. helyet szerezte meg, az egri iskolák közül egyedüliként lépve a dobogóra. Jutalmuk az oklevelek és könyvutalványok mellett 60 felvételi pont az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen való továbbtanulás esetén.

Felkészítő tanáruk dr. Tóthné Szelezsán Gabriella.

Gratulálunk!

töri verseny