Gimnáziumi fiú kosárlabda megyei diákolimpián az EKKE Gyakorló

A városi fordulók eredményei után iskolánk gimnáziumi fiú kosárcsapata bejutott a megyei döntőbe, Heves, Hatvan és a – házigazda - Pásztorvölgyi Gimnázium csapata mellett, amelyet 2024.03.06-án rendeztek meg.

Fiaink eddig is azon voltak, hogy minden játéklehetőséget megragadjanak és fejlődjenek. Már attól is boldogok voltak, hogy beverekedték magukat a megyei fordulóba, de ha már eddig eljutottak, igyekeztek minél jobb helyezést elérni ezen a szinten is. Sajnos nélkülözniük kellett Márföldi Márton játékát, aki bokasérülés miatt csak a kispadon foglalhatott helyet.

Az első mérkőzést a hatvani szakképző iskola játszotta a PVG- vel, amit a házigazdák nyertek. Majd a mieink mérték össze tudásukat a Heves csapatával, és sajnos, a nagy megilletődésnek betudhatóan alapvető hibákat vétve, 5 ponttal alul maradtak a mátraaljai csapattal szemben.
Ezt követően, pihenő nélkül, álltak neki a következő, egyben a 3-4. helyért való küzdelemnek, amelyet a Hatvan csapata ellen játszottak. Ennek az összecsapásnak az elején is döcögött a szekér, de átestek a fiúk a holtponton és legyőzve a fáradtságot, valamint megfogadva „edző bá” tanácsait, ezt a mérkőzést már sikerült hozniuk.

Így megyei bronzéremmel a nyakukban fejezték be a srácok életük első diákolimpiáját, amihez szívből gratulálunk, és reméljük, jövőre - tanulva az idei hibákból- még fényesebb éremmel végeznek majd ezen a megmérettetésen!

Csapatunk tagjai: 11. C: Gyenge Adrián, Ferencz Márton, Kósa- Szánthó Magor, Mrena Bence, 11. B: Magyarovics Norbert, 10. C: Márföldi Márton, Nagy Ádám, Párkányi Domonkos. Edző: Párkányi István

érem-oklevél

kosárcsapatunk