Majd egy hét - két sportág országos döntője - egy sportoló

Nem sokan mondhatják el magukról, hogy majd egy héten belül kétféle egyéni sportágban is szerepelhetnek diákolimpiai döntőben, de az EKKE Gyakorlójának Barkóczy úti épületébe járó egyik gimnazistánk, elkönyvelhet ilyen sikert.

Márföldi Márton, 10. C osztályos tanulónk, szabadidejét sem sajnálva, szorgalmasan készült az asztalitenisz V. korcsoportjának, egyesületi versenyzőknek meghirdetett országos döntőjére, valamint a sakk amatőr kategóriás fináléjára is.

Az „A” kategóriás pingpong döntőn, április 19-én Kiskunfélegyházán mérhette össze tudását az ország több megyéjéből érkező legjobbakkal.  A selejtezőkön sikeresen verekedte át magát, azonban itt már nagyobb ellenállásba ütközött. Hiába a támadó taktika, ekkorra már erőt vett rajta a fáradtság, türelmetlenség és nem sikerült a dobogóhoz a 8. helynél közelebb kerülnie. De ez is nagyon szép eredmény egy ilyen, nagy figyelmet igénylő és egyben fizikálisan is fárasztó sportágban.
Talán az idei hibáiból tanulva, jövőre még előrébb sikerül végeznie Mártonnak, és akár egy éremmel is hazatérhet.

Nem volt sok pihenője Marcinak, hiszen következett a sakk, április 28-án a Budapesti Sporttudományi Egyetemen. Már maga a tény, hogy az ország legjobbjai közé bejutott, ez is nagy dolog, hiszen teljesen önerőből készült fel erre a megmérettetésre, mindenféle szakmai segítség nélkül. Az ugyancsak hatalmas koncentrációt igénylő versenyen 5 körön keresztül sikerrel vette az akadályokat. Bár csak fél pont hiányzott a dobogóhoz, így is nagyon örült, hiszen sikerült az ország legjobb 5. helyét elérnie. Marci már most megfogadta, hogy jövőre újra nekiveselkedik, és akkor talán majd innen is egy érmmel gazdagabban térhet haza.

Szívből gratulálunk Marcinak mind a két eredményéhez, és drukkolunk, hogy a következő évben még szebb eredményeket sikerüljön elérnie.

Marci-a-sakk-döntőn

Marci-országoson-ping-pong