Önállóan megtanult művek versenye zongora tanszakon

Az EKKE AMI zongora tanszakán két kolléga, Bajzáth Linda és Nagyné Rózsa Zsuzsanna 2024.04.22-én első alkalommal szervezte meg az önállóan megtanult művek versenyét.

A versenyen egy egységes, évfolyamonként kiválasztott zeneművet kellett önállóan megtanulni a növendékeknek. Izgalmas vállalkozás. Tanári bemutatás és megszólaltatás nélkül, mindennemű segítség hiányában, otthon,  önállóan értelmezték a kottát a gyerekek, s szólaltatták meg a zeneművet a versenyen.  Az eredmény örömmel és büszkeséggel töltötte el a szaktanárokat. Fantasztikus visszaigazolás ez az eddig végzett munkáról. A 3 korcsoportban kiadott ezüst,  12 arany, és 5 kiemelt arany minősítés jelzi a verseny színvonalát. Fónagy William Gergely játéka külön is meghatotta a zsűrit, hiszen ő a választható két zongoradarab mindegyikét megtanulta, és stílusosan, hibátlanul adta elő azt. Egy koncerten is megállta volna a helyét ez az előadás.

A növendékek az intézmény vezetése és fenntartója jóvoltából, a megérdemelt oklevél mellett tárgyjutalomban részesültek. Nagyné Rózsa Zsuzsanna kottafelajánlását pedig az I. korcsoportban induló kezdő növendékek kapták meg.

I- korcsoport

III- korcsoport