Pár percben tálalom - német nyelvből

2024. április 22-én került megrendezésre német nyelvből a ppt-s verseny 19 tanuló részvételével.

A zsűrink Debreceni Nándorné, Ani néni volt és az anyanyelvű Ramona Liktor. Mindketten nagyon pozitívan értékelték a rendezvényt, mely kellemes, vidám hangulatban, zökkenőmentesen zajlott.  Az előadások sok-sok humorral voltak fűszerezve, rendkívül érdekes témákat feszegettek, japánul is tanulhattunk közben. A színes ppt-k változatosak voltak, szerves összhangban kísérték a német nyelvű előadásokat.

A következő eredmények születtek:

9. évfolyam:

I. Tripa Olivér Zétény, 9.B osztályos tanuló, felkészítő tanár: Héjja Zsuzsanna

II. Neufeld Botond, 9.A osztályos tanuló, felkészítő tanár: Bíróné Úri Márta

III. Nagy Loretta, 9.A osztályos tanuló, felkészítő tanár: Bíróné Úri Márta

10.  évfolyam:

I. Vajda Levente Mihály, 10.A osztályos tanuló, felkészítő tanár: Mészáros Tímea

II. Mezei Blanka, 10. B osztályos tanuló, felkészítő tanár: Vincze-Pap Zita

III. Tömösközy Janka, 10.C osztályos tanuló, felkészítő tanár: Bíróné Úri Márta

11. évfolyam:

I. Mrena Bence, 11.C osztályos tanuló, felkészítő tanár: Vincze-Pap Zita

II. Lukács Kiara és Bartók Jenni 11.C osztályos tanulók, felkészítő tanár: Vincze-Pap Zita

III. Danó Tünde, 11. B osztályos tanuló, felkészítő tanár: Bíróné Úri Márta

Szívből gratulálunk minden tanulónak, aki részt vett a rendezvényen!

Kívánunk további lelkes, eredményes némettanulást!

Köszönet az iskola anyagi támogatásáért a díjazásban, az egyetem német tanszékének az ajándékokért, a felkészítő tanárok és a zsűri szakavatott munkájáért.

BÚM