Szent Miklós a Barkóczy utcai épületben

December 6-án Szent Miklós püspök liturgikus emléknapját ünnepeljük. A hit védelmezője, a szegények gyámolítója évszázadok óta az egyik legnépszerűbb szent - az ajándékozó szeretet, a megrágalmazottak, az utazók, hajósok, halászok, kereskedők, a zarándokok és a férjhez menni vágyó lányok patrónusa.

Minden vagyonát a gyermekek és a szegények, a bajbajutottak megsegítésére fordította. Egyszerű emberként élt a nép között, miközben tanított és szeretetet hirdetett.

A december 6-án néhány 3. és 4. osztályos gyermekkel megelevenítettünk egy részletet Szent Miklós életéből, amikor is a cipészmester lányain segített, hogy tisztességes hozománnyal férjhez mehessenek. Ezt a kis megemlékezést közös énekléssel kezdtük és fejeztük be, amelyet Kalóné Gyenes Réka gitárkísérete tett hangulatosabbá. Végül egy rövid imával kértük Szent Miklós közbenjárását a gyermekekre, pedagógusokra és az iskola minden dolgozójára, hogy a mindennapjaikban az adakozás jótékony cselekedetei megmutatkozhassanak, s segítsenek mindig jónak lenni.

K-N-D

Miklós1