Újabb siker! ,,Játsszunk Zenét”! Országos Zenetörténeti Verseny II. Forduló

2023. 04. 19-én az AMI Zeneművészeti tagozatának diákjai – maximális pontszámmal – kiváló eredményt értek el a ,,Játsszunk zenét”
73. éve megrendezett Országos Zenetörténeti Verseny 2. fordulóján.

A mezőnyben igen szoros küzdelem zajlott. Iskolánk Eszterházy Károly néven induló csapata maximális eredménnyel zárta a fordulót.
A gregoriántól a XX. század zenéjéig tartó zenetörténeti korszakok zeneszerzőinek műveit, illetve zenei műfajait, formáit kellett
felismerniük a diákoknak. A verseny online zajlott. Érdekessége, hogy ez volt a 73 év alatt az 5017. forduló, illetve a verseny
létrehozójának és játékvezetőjének, Varga Károly zenepedagógus, rádiós szerkesztő-riporter életműzáró sorozatának második fordulója is.
A verseny októberben folytatódik a harmadik fordulóval.

A nívós szakmai zsűri tagjai voltak: Hollós Máté Bartók-Pásztory-díjas zeneszerző, Ember Csaba a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák
Szövetségének Elnöke,  Zelinka Tamás a Parlando magazin felelős szerkesztője, Madarász Iván Kossuth-díjas és Erkel Ferenc-díjas zeneszerző,
illetve a verseny megálmodója Varga Károly, aki idén a Magyar Kultúra Lovagja kitüntetésben részesült.

Az AMI diákjait Lingsch Adrienn szolfézs szakos tanárnő készítette fel.

A versenyzők névsora:

Bancsók Sára Angéla

Csathó Borbála

Győrváry Dániel

Kovács Áron

Kovács Regina Borbála

Szabó Gréta Bettina

Takács Inez Hanna

Utassy Léna

Vaszilkó Veronika

Diákjainknak és a felkészítést végző Lingsch Adrienn tanárnőnek szívből gratulálunk és sok sikert kívánunk a következő fordulókhoz is!