Zenével üzentek a Barkóczy utcai énekesek

„Ki mondja meg nekem, hogy éljek, mit tegyek, Hogy karácsony éjjelén boldog legyek?”

Az Eger Advent legnépesebb fellépőgárdája – iskolánk Barkóczy utcai általános iskolás énektagozatosai mutatták meg december 14-én a Dobó téren, hogy a zenével teljes az adventi várakozás. A nagyszínpadi produkciót nézve kicsik és nagyok együtt hangolódtak az ünnepre. A színpad előtt a szülők, osztálytársak, tanítók és tanárok figyelték mosolyogva, meghatottan a több mint 100 fellépő gyermeket.

Az 1-2. osztályosok, (akik még a komoly kórusmunka előtt állnak) énekeltek, csörgőztek, integettek (a szülőknek) és mocorogtak önfeledten Kitti néni (vezényelt) és Réka néni (gitározott) segédletével. Első nagyszínpadi élményük – reméljük életre szóló emlék-és ajándék is.

A színpad előtt ekkor már készültek a Gyermekkar tagjai (iskolánk 3-8. osztályos énekesei) – akik ezután vonultak a színpadra. A zenei kíséret kiegészült Párkányi Ágoston cajon-játékával, Kovács Mirtill és Kitti néni fuvolaszólójával. Örökzöld karácsonyi dallamok, a gyermekkar „kedvencei” adták a repertoárt.

Köszönjük, hogy velünk vártátok/ várjátok az ünnepet!

Kapás Kitti és Kalóné Gyenes Réka

advent2