Hatalmas siker! ,,Játsszunk Zenét! ”

Országos Zenetörténeti Verseny V. Forduló

2024. 04. 23-án az AMI Zeneművészeti tagozatának diákjai maximális pontszámmal 1. helyezést értek el a ,,Játsszunk zenét” Országos Zenetörténeti Versenyének 5. fordulóján. Ez volt a játék történetének 5020. fordulója a 73 év alatt, amit hatalmas sikerrel zártak iskolánk tanulói.

Ebben a fordulóban a Romantika zenetörténeti korszakának jellegzetességei, zeneszerzői és műveinek a felismerése kapták a legfőbb szerepet.

Iskolánk tanulói külön dicséretben is részesültek a versenyen nyújtott kiváló teljesítményükért és lelkesedésükért, amit követendő példaként állítottak fel mindenki számára a rangos zsűri tagjai.

A nívós szakmai zsűri tagjai:

Hollós Máté, Bartók-Pásztory-díjas zeneszerző, a Hungaroton Music Vezérigazgatója és a Magyar Zeneszerzők Egyesületének Elnöke, Zelinka Tamás, a Parlando Magazin felelős szerkesztője, Madarász Iván Kossuth-díjas és Erkel Ferenc-díjas zeneszerző és Varga Károly a Magyar Kultúra Lovagja, a verseny megálmodója.

Az AMI diákjait Lingsch Adrienn szolfézs és ének-zene szakos tanárnő készítette fel.

A versenyzők névsora:

Bancsók Sára Angéla