3. cEKKEr hátizsákos túranap az Eger környéki kaptárkövekhez

Iskolánk diákjai túrázás formájában is rendszeresen sportolnak, ezzel a mindennapos testnevelés egy részét is kiváltják. Minden hónapban vár rájuk egy kirándulás, de az áprilisi azért volt különleges, mert az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Sporttudományi Intézete által szervezett „cEKKEr” hátizsákos túranap 3. rendezvényén vehettek részt.

A rajt-cél helyszín idén is egyetemünk botanikus kertje volt, ahol a lelkes szervezők reggel többek között természettudományos játékokkal várták a túrázókat. Több távból tudtak választani a jelentkezők, a Gólya Tamás tanár úr által vezetett 12 km-es szakasz a Nyerges-hegy és a Mész-hegy kaptárköveit járta be.

Egy geotúra abban különbözik egy kellemes kirándulástól, hogy a sportérték mellett itt széleskörű ismereteket kapnak a látogatók a hely természeti adottságairól, kultúrájáról és formakincseiről. Nyílt túra révén az iskolai túrakör tagjaihoz csatlakoztak egyetemi oktatók és hallgatók is - köztük egy vidám nemzetközi Erasmus-csapat. Hogy számukra is élvezetes legyen a vezetés, így angolul is hallhatták az ismertetést, és aktívan bekapcsolódtak a közös gondolkodásba.

Miért zárható ki nagy valószínűséggel a kaptárkövekről, hogy valóban kaptárak lennének? Mi a kapcsolat a trák törzsek temetkezése, és az itteni bálványkövek között? Hogyan rendezték be egykor a „bújókat”, és mi jellemezte még száz évvel ezelőtt is a helyi mezőgazdaságot? – ez csak néhány a témakörök közül, amikre keresték a választ.

Az útvonal során bélyegzőket begyűjtve igazolták a teljesítést, a célban pedig a figyelemre méltó befutócsomag mellett ugyan olyan ajándék volt az előre elkészített finomságoktól megrakott sütögető asztal, ami feledtette a megtett szintkülönbséget.

Köszönet a szervezőknek a remek napért!

Ha téged is érdekel egy-egy hely kapcsán, milyen üzenetet hordoz a látványon kívül, csatlakozz egy következő geotúrához!

Fotók: Gólya Tamás fotói és EKKE Facebook