Göncölj a Földért! – Ruhagyűjtés a Barkóczy utcában

Idén első alkalommal vettünk részt a „Sulizsák” névre keresztelt ruhagyűjtési kampányban. Mindannyian tudjuk, hogy a textilipar és a globalizálódó ruhakereskedelem a legkörnyezetszennyezőbb iparágak közé tartozik. A környezetvédelem egyik fő jelmondatát – Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan! – komolyan vették a Barkóczy utcai tanulók és közel 1 tonna ruhaneműt gyűjtöttek össze, majd adtak át a begyűjtő Sulizsák Kft. munkatársának. A cég által biztosított zsákokban elszállított ruhák egy textilválogatóüzembe kerülnek. A válogatást követően a leselejtezett holmik visszakerülnek a használatba adományként - minőségtől függően, vagy ipari felhasználásban találják meg helyüket géptisztitó rongyként, vagy ipari alapanyagként.

A kampány fő célja az volt, hogy ráirányítsuk a figyelmet környezetünk védelmére, azonban a közösségi élmény mellett –  nem utolsó sorban – az akció a diákönkormányzat működését közel ötvenezer forinttal is segítette.

Jövőre újra lesz Sulizsák akció, elég lesz akkor selejtezni😊!